Nie jesteśmy dotowani przez państwo. Wszystko co mamy i co sobą reprezentujemy zawdzięczamy ciężkiej pracy naszych ratowników-wolontariuszy oraz ofiarności naszych Darczyńców, takich jak Ty.
Grupa Ratownictwa PCK Warszawa zdobywa środki na działalność dzięki wsparciu sponsorów oraz poprzez pracę ratowników-wolontariuszy. Zdobyte fundusze w całości przeznaczamy na zakup nowego wyposażenia ratowniczego oraz szkolenia dla członków Grupy. Nasi Ratownicy działają w całości dobrowolnie i nie otrzymują za to wynagrodzenia.
W chwili obecnej nasze główne potrzeby to:
1. Pozyskanie nowej siedziby dla Grupy.
Potrzebujemy nowej siedziby, która zapewniłaby godziwe warunki lokalowe. Obecnie dysponujemy jedynie niewielkimi pomieszczeniami udostępnianymi przez Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK. Ze względu na ciągły rozwój Grupy poszukujemy miejsca, w którym moglibyśmy przechowywać wyposażenie ratunkowe, prowadzić obsługę biurową Grupy oraz organizować bieżące, cotygodniowe spotkania i szkolenia dla Ratowników.
Poszukujemy na terenie Warszawy lokalu spełniającego następujące wymogi:
• przestronne pomieszczenie, gdzie będziemy mogli trzymać sprzęt ratowniczy oraz umundurowanie,
• miejsce, gdzie będziemy mogli przeprowadzać cotygodniowe spotkania oraz szkolenia,
• garaż na przyczepę katastroficzną i samochód ratowniczy,
• zagwarantowany dostęp 24h/7 dni w tygodniu/365 dni w roku.
2. Pozyskanie pojazdów ratowniczych.
Potrzebujemy samochodów, które służyłyby Grupie do dojazdów oraz przewozu sprzętu wykorzystywanego przez Ratowników na miejsce zabezpieczeń i pokazów, a w sytuacji zagrożenia na miejsce katastrof. Potrzeba ta jest o tyle istotna, że w naszych działaniach uczestniczy coraz więcej Ratowników a Grupa bierze udział w ćwiczeniach i manewrach na terenie całego kraju.
Pneumatyczny respirator umożliwia szybką pomoc w terapii oddechowej, wspomaga prace Ratowników przy prowadzeniu wentylacji ręcznej i automatycznej. Charakteryzuje się zwartą budową, odpornością na wstrząsy i wibracje oraz niezakłóconą pracą w niekorzystnych warunkach środowiskowych.
4. Defibrylator AED.
Defibrylatory AED to urządzenia, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej poszkodowanego analizują rytm serca i określają czy poszkodowany wymaga defibrylacji (defibrylacja jest to zabieg polegający na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego o określonej energii). AED może być używany przez Ratowników w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u poszkodowanego.
5. Wyposażenie socjalne namiotu.
W działaniach długofalowych zapewni komfort pracy Ratownikom. Przykładem może być powódź 2010 gdzie Ratownicy PCK prowadzili działania przez blisko miesiąc. Łóżka polowe pozwolą złapać chwile odpoczynku nie tylko Ratownikom ale też ewakuowanej ludności. Wyposażenie socjalne to także śpiwory, koce, składane stoły i krzesła.
6. Zestaw pozoracji ran.
Zestawy imitacji ran umożliwiaj pozorację obrażeń wielu ofiar, pozwalając na realistyczną naukę udzielania pomocy poszkodowanym w tym rozpoznawania, opatrywania oraz unieruchamiania urazów. Zestawy zawierają różnego rodzaju rany, złamania otwarte oraz inne akcesoria do charakteryzacji.
7. Szkolenia.
Aby lepiej pomagać trzeba się nieustanie rozwijać. Szkolenia i kursy pozwalają nam zdobywać nową wiedzę, która nieustanie procentuje: przekazujemy ją naszym kolegom, lepiej i szybciej pomagamy.
8. Ubierz ratownika i wyposaż go w indywidualne środki ochrony osobistej.
Ratownicy Grupy Ratownictwa PCK Warszawa wyposażeni są w indywidualne wyposażenie, środki ochrony osobistej oraz odpowiednio oznakowaną odzież ratowniczą. Pomagając innym musimy uważać także na własne zdrowie – bez odzieży ochronnej nie byłoby to w pełni możliwe.
Jeśli chcesz wspomóc naszą działalność, możesz także przekazać darowiznę pieniężną. Dla ułatwienia uruchomiliśmy wraz z PayU prosty i bezpieczny sposób dokonywania płatności na naszą rzecz. Wystarczy kliknąć poniższy przycisk, wypełnić formularz i wysłać szybki przelew.
Zapraszamy i z góry dziękujemy za każdą złotówkę.