Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką

Home/Bez kategorii/Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką

Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką

czoraj, na zaproszenie Prezydenta RP Andrzej Duda, w spotkaniu poświęconym dyskusji na temat potrzeb instytucji i służb związanych z reagowaniem w sytuacjach kryzysowych – klęsk naturalnych czy też ataków terrorystycznych, uczestniczyło dwóch przedstawicieli Sytemu Ratownictwa PCK, w tym członek naszej jednostki.

W tym samym czasie, na zaproszenie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, braliśmy udział w akcji skierowanej do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”.
Partnerami organizowanego przez BBN przedsięwzięcia od kilku lat jest m.in. Polski Czerwony Krzyż (PCK), który reprezentowaliśmy wspólnie z GRM PCK WroclawGrupa Ratownictwa PCK Kielce oraz Łódzka Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Wspólnie z Polska PolicjaŻandarmeria WojskowaStraż Graniczna oraz, Państwowa Straż Pożarna, na terenie Ogrodów Pałac Prezydencki w Warszawie, przygotowaliśmy dla najmłodszych m.in. pokazy: ratownictwa medycznego, sposobów udzielania pierwszej pomocy, tresury psów Żandarmerii Wojskowej, pokaz najnowszych pojazdów służb ratowniczych oraz gry, konkursy i zabawy związane z tematyką bezpieczeństwa, a także wiele innych atrakcji.

By | 2018-02-26T17:25:26+00:00 13-06-2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką została wyłączona