Ćwiczenia w Piasecznie

Home/Manewry/Ćwiczenia w Piasecznie

Ćwiczenia w Piasecznie

W dniu 25 września ośmiu ratowników Grupy Ratownictwa PCK Warszawa wzięło udział w epizodzie ćwiczeń organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Epizod zakładał przeprowadzenie akcji ratunkowej w przypadku katastrofy kolejowej, którą było zderzenie busa osobowego z kolejką wąskotorową. W wypadku poszkodowanych było ok. 60 osób. Akcja ratownicza prowadzona była przez Państwową Straż Pożarną. Do pomocy skierowane zostały siły Państwowego Ratownictwa Medycznego, Policji, Straży Miejskiej.

Do wsparcia działań medycznych zostały zadysponowane Grupa Ratownictwa PCK Warszawa, Harcerska Grupa Ratowniczo – Medyczna Piaseczno a także wolontariusze PCK z Piaseczna. W działania zaangażowane było Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, ale też prokuratura, SOK oraz służby odpowiedzialne za działania w tego typu zdarzeniach. Ratownicy z naszej GR pod nadzorem Kierownika Medycznych Działań Ratunkowych prowadzili akcję ewakuacji poszkodowanych z pociągu, a później przejęli opiekę nad częścią poszkodowanych w namiotach ewakuacyjnych do momentu ich transportu przez zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Po ćwiczeniach przedstawiciel Grupy Ratownictwa PCK Warszawa uczestniczył w oficjalnym podsumowaniu ćwiczeń w Starostwie Powiatowym w Piasecznie, gdzie była okazja do podkreślenia zasadności istnienia ochotniczych służb ratowniczych, które stanowią istotny element wsparcia dla służb zawodowych w przypadku nierutynowych działań ratowniczych.

W czasie ćwiczeń towarzyszył nam fotograf- Kamil Koza. Dziękujemy za zdjęcia!

By | 2013-12-18T04:03:43+00:00 25-09-2012|Manewry|Możliwość komentowania Ćwiczenia w Piasecznie została wyłączona