UWAGA! Zlewnie dopływów Wisły przekroczyły stan ostrzegawczy

Home/Bez kategorii/UWAGA! Zlewnie dopływów Wisły przekroczyły stan ostrzegawczy

UWAGA! Zlewnie dopływów Wisły przekroczyły stan ostrzegawczy

IMGW-PIB ostrzega województwo mazowieckie przed podniesionym stanem wody w zlewniach dopływów środkowej i dolnej Wisły, szczególnie dotyczy to Pilicy, Nurca, Liwca, Wkry, Bzury i Drwęcy. Stan tych zbiorników przekroczył stany ostrzegawcze.

W związku z topnieniem pokrywy śnieżnej oraz z obserwowanymi i prognozowanymi opadami deszczu, na dopływach środkowej i dolnej Wisły przewiduje się wzrosty stanu wody, z możliwością przekroczeń stanów ostrzegawczych – szczególnie w zlewniach: Pilicy, Nurca, Liwca, Wkry, Bzury i Drwęcy.

Od 2017 r. wspieramy Regionalny System Ostrzegania (RSO), czyli usługę powiadamiania obywateli o różnego rodzaju lokalnych zagrożeniach, zwłaszcza metrologicznych i hydrologicznych.

Komunikat tworzone przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, od 1 stycznia 2017 r., publikowane są również na naszym Fanpage na Facebooku oraz stronie internetowej:

By | 2017-02-21T20:55:15+00:00 21-02-2017|Bez kategorii|Możliwość komentowania UWAGA! Zlewnie dopływów Wisły przekroczyły stan ostrzegawczy została wyłączona