Światowe Dni Młodzieży, Kraków

Home/Obstawy, Wydarzenia PCK/Światowe Dni Młodzieży, Kraków

Światowe Dni Młodzieży, Kraków

Zakończyło się zabezpieczenie medyczne Światowych Dni Młodzieży. W kulminacyjnym momencie, od piątku do niedzieli, w zabezpieczeniu brało udział 10 ratowników naszej Grupy, którzy odpowiadali za pracę Stałych Punktów Medycznych. Nasza jednostka była jednym z komponentów zabezpieczenia medycznego realizowanego przez Polski Czerwony Krzyż, który dzięki udziałowi ok. 130 ratowników PCK obsługiwał w sumie 45 Punktów Medycznych i 3 Namioty Szpitalne.

Za współpracę podczas wszystkich dni zabezpieczenia, od wtorku do niedzieli, dziękujemy:

– Grupie Ratownictwa PCK Bielsko-Biała
– Grupie Ratownictwa PCK Bydgoszcz
– Grupie Ratownictwa PCK Czechowice – Dziedzice
– Grupie Ratownictwa PCK Kielce
– Grupie Ratownictwa PCK Koszalin
– Grupie Ratownictwa PCK Opole
– Grupie Ratownictwa PCK Ostrowiec Św.
– Grupie Ratownictwa PCK Przemyśl
– Grupie Ratownictwa PCK Wejherowo
– Grupie Ratownictwa Medycznego Wrocław
– Grupie Ratownictwa PCK Kraków

a także kolegom GOPR realizujących patrole na quadach, ZHP, ZHR, zespołom Państwowego Ratownictwa Medycznego z całego kraju oraz wielu innym podmiotom i służbom!

W sumie nad zdrowiem pielgrzymów czuwało 3,5 tysiąca lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i ratowników. Pracowali w karetkach, namiotach szpitalnych, patrolach pieszych i ruchomych oraz punktach medycznych. Akcją koordynowało Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

By | 2016-10-06T00:02:52+00:00 31-07-2016|Obstawy, Wydarzenia PCK|Możliwość komentowania Światowe Dni Młodzieży, Kraków została wyłączona