Oferta sponsorska – co Grupa Ratownictwa PCK Warszawa może zaproponować swoim Partnerom

Home/Oferta sponsorska – co Grupa Ratownictwa PCK Warszawa może zaproponować swoim Partnerom
Oferta sponsorska – co Grupa Ratownictwa PCK Warszawa może zaproponować swoim Partnerom 2017-02-11T17:56:01+00:00

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu naszą ofertę sponsorską oraz zachęcamy do współpracy z Grupą Ratownictwa PCK Warszawa.

Występowanie w charakterze Sponsora naszej Grupy z pewnością pozytywnie przyczyni się do postrzegania Państwa marki, szczególnie poprzez kojarzenie jej z logotypem Polskiego Czerwonego Krzyża oraz działaniami ratowniczymi. Sponsoring jest jednym z najbardziej wyrafinowanych narzędzi wspierających wizerunek przedsiębiorstwa. Jego zadaniem jest zdobywanie przychylności i zmiana nastawienia tych osób, których nie przekonały tradycyjne formy promocji.

Wspieranie naszej Grupy, która upowszechnia wiedzę o pierwszej pomocy oraz uczestniczy w akcjach ratowniczych, wpisywać się będzie bardzo dobrze w działania społeczne Państwa firmy. Będzie to dla nas ogromny zaszczyt, jeżeli zechcecie Państwo zostać naszym Sponsorem i w ten szczególny sposób, gwarantujący pozytywne skojarzenia, promować swoją markę.

W 2012 roku braliśmy udział w 91 wydarzeniach podczas których mogliśmy dotrzeć do ponad 350 tysięcy osób, odwiedziliśmy 6 miast. m.in. Gdańsk, Toruń, Kielce, Sandomierz, przepracowaliśmy na rzecz Grupy 580 godzin na różnego rodzaju obstawach pokazach i promocjach.

Działamy na terenie Warszawy, województwa mazowieckiego oraz całej Polski. Grupa ma na swoim koncie wiele udanych akcji, wciąż dynamicznie się rozwija i pozyskuje nowych członków. Bierzemy udział w obstawach medycznych i pokazach ratownictwa na różnego rodzaju imprezach, festynach, koncertach i zawodach sportowych. Zabezpieczamy imprezy sportowe takie jak międzynarodowe turnieje polo, biegi przełajowe, zawody wakeboardowe, mistrzostwa koszykówki zawody strzeleckie czy też zawody modeli latających. Uczestniczymy w tak dużych i odpowiedzialnych imprezach jak zabezpieczenie medyczne uroczystości Dnia Flagi na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, zabezpieczenie finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Nocy Muzeów czy też finałów akcji Motoserce.

Organizowane przez naszą Grupę pokazy pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa samochodowego lub stanowiska edukacji pierwszej pomocy podnoszą atrakcyjność każdej imprezy, przyciągają publiczność i są chętnie pokazywane przez media, co może zapewnić ponadprzeciętną ekspozycję logo Sponsora.

Grupy docelowe

Sponsoring Grupy Ratownictwa PCK Warszawa pozwoli Państwu na dotarcie do następujących grup docelowych:
 • Uczestnicy festynów i pikników rodzinnych

Uczestnikami imprez rodzinnych są mieszkańcy Warszawy o bardzo szerokim przekroju społecznym. Na festynach w rodzaju Dnia Flagi pojawiają się całe rodziny z dziećmi. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to z kolei okazja pokazania się zaangażowanej społecznie młodzieży. Finały Motoserca gromadzą aktywnych sportowo, ale także świadomych zagrożeń entuzjastów motoryzacji wraz z rodzinami. Na Nocy Muzeów Sponsor będzie mógł pokazać się głównie dobrze wykształconym, młodym warszawiakom.

Grupa docelowa - uczestnicy piknikow
 • Osoby aktywne fizycznie

Osoby z całej Polski uczestniczące w organizowanych w Warszawie imprezach sportowych. Doceniają wagę sportu, poświęcają mu wolny czas i świadomie ponoszą wydatki na rekreację, kupując produkty związane z szeroko rozumianym sportowym i zdrowym stylem życia (żywność, ubrania, usługi, gadżety).

Grupa docelowa - aktywni fizycznie. fot. Mateusz Krogulec http://www.flickr.com/photos/krogulec/ lic. Creative Commons
 • Ratownicy

Ratownicy Pogotowia Ratunkowego, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, WOPR, GOPR, członkowie innych Grup Ratownictwa PCK, Harcerskich Grup Ratowniczych, funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej itd. Wszyscy uczestnicy ćwiczeń i manewrów ratowniczych odbywających się regularnie na terenie całej Polski.

Grupa docelowa - ratownicy

Nasza oferta

W zależności od zakresu współpracy możemy zapewnić Sponsorowi zróżnicowane korzyści.

PCK

Polski Czerwony Krzyż, pod którego skrzydłami działamy, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się powszechnym zaufaniem organizacji humanitarnych, której aktywność stoi ponad jakimikolwiek podziałami dotyczącymi narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. Logo naszej Grupy Ratownictwa oraz logo Polskiego Czerwonego Krzyża niewątpliwie będą budzić pozytywne emocje w skojarzeniu z produktami czy też logo Sponsora. Jako Grupa Ratownictwa PCK Warszawa działamy na terenie najkorzystniejszym z punktu widzenia potencjalnych Sponsorów.

Sponsorowi możemy zapewnić:

  • umieszczanie nazwy i loga Sponsora w materiałach on-line takich jak strona www Grupy, fanpage na Facebooku czy też kanał Youtube, na którym prezentowane są filmy z imprez w których Grupa uczestniczy;
  • umieszczenie loga Sponsora na bannerze z symbolem i nazwą Grupy wywieszanym na namiocie Stacjonarnego Punktu Medycznego lub namiocie, w którym odbywają się pokazy pierwszej pomocy;
  • branding sprzętu ufundowanego przez Sponsora;
  • branding odzieży ratowniczej używanej przez członków Grupy;
  • umieszczenie nazwy i loga Sponsora na materiałach drukowanych przygotowywanych przez Grupę (ulotki, foldery itp.);
  • umieszczenie nazwy i loga Sponsora na samochodach ufundowanych lub przekazanych przez Sponsora;
  • wsparcie przedsięwzięć organizowanych przez Sponsora;
  • wykorzystanie wizerunku Grupy Ratownictwa PCK w materiałach promocyjnych Sponsora;
  • możliwość dystrybuowanie materiałów promocyjnych przygotowanych przez Sponsora;
  • szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.