Ćwiczenia wojskowe Anakonda-16

Home/Manewry/Ćwiczenia wojskowe Anakonda-16

Ćwiczenia wojskowe Anakonda-16

Galeria zdjęć ze wczorajszych ćwiczeń, do których zostaliśmy dysponowani przez Stanowisko Kierowania Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w związku z wojskowymi manewrami o zasięgu międzynarodowym ANAKONDA-16.

W ćwiczeniach pod kryptonimem RENEGADE/SAREX – 16/I braliśmy udział wspólnie z podmiotami PSP z Płocka, Warszawy i Łodzi, w tym Specjalistyczną Sekcją Ratownictwa Medycznego „WARSZAWA MEDYK” i Specjalistyczną Sekcją Ratownictwa Wysokościowego, a także 2. Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą (SAR) z Mińska Mazowieckiego oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Celem ćwiczeń było mn.in. doskonalenie współdziałania służb cywilnych i wojskowych w przypadku zdarzenia masowego oraz sprawdzenie gotowości operacyjno – technicznej sił i środków wchodzących w skład Mazowieckiej Brygady Odwodowej.

Naszym zadaniem, ze względu na obszar działalności naszej jednostki, którym jest m.in. prowadzenie działań poszukiwawczo-ratowniczych w trudnodostępnym terenie, było:
– realizacja działań ewakuacyjnych we współpracy ze śmigłowcami GPR (SAR) i LPR oraz jednostkami nawodnymi,
– budowa i prowadzenie Polowego Punktu Medycznego we współpracy z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 8 KM PSP m.st. Warszawy, która specjalizuje się w ratownictwie medycznym.

Za wsparcie w czasie ćwiczeń dziękujemy kolegom z Grupa Ratownictwa PCK Ostróda.

By | 2016-06-18T22:43:14+00:00 10-06-2016|Manewry|Możliwość komentowania Ćwiczenia wojskowe Anakonda-16 została wyłączona