Ćwiczenia Stara Dąbrowa – relacja filmowa

Home/Manewry/Ćwiczenia Stara Dąbrowa – relacja filmowa

Ćwiczenia Stara Dąbrowa – relacja filmowa

Relacja filmowa z ćwiczeń poszukiwawczo-ratowniczych, które w miniony weekend odbyły się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, który obchodzony jest w dniu dzisiejszym.

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji we współpracy z Grupa Ratownictwa PCK Warszawa, Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 oraz Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Jabłonna.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 140 przedstawicieli organizacji poszukiwawczo-ratowniczych z całego kraju, w tym:

  • GRM PCK Wroclaw
  • GRS PCK TRÓJMIASTO
  • Grupa Ratownictwa PCK Warszawa

25 maja, Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego – historia tego dnia sięga roku 1979, kiedy to 25 maja zaginął 6 letni Etan Kalil Patz na Dolnym Manhattanie w dzielnicy SoHo w Nowym Yorku. Chłopiec po raz pierwszy sam szedł na przystanek, skąd miał go zabrać szkolny autobus. Etan na miejsce nigdy nie dotarł, a ślad po nim zaginął. Sześciolatek był najintensywniej poszukiwaną osobą w Stanach Zjednoczonych, był pierwszym zaginionym dzieckiem, którego zdjęcie zostało umieszczone na kartonach z mlekiem, co teraz jest powszechnym sposobem w przypadkach informowania o zaginionych dzieciach. Rozwieszono tysiące plakatów a poszukiwania trwały na skalę międzynarodową. Rodzina wyznaczyła nagrodę za jego odnalezienie. Chłopiec nie jest już poszukiwany, w 2001 r. Etan został oficjalnie uznany za zmarłego, a śledztwo zawieszono już dużo wcześniej. Dzień jego zaginięcia stał się Narodowym Dniem Zaginionych Dzieci.

Od 2001 roku w dniu 25 maja, kraje Unii Europejskiej w tym również Polska obchodzą Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To szczególne święto ma zwrócić uwagę na problem zaginięć dzieci na całym świecie.

Materiał filmowy: Komenda Główna Policji

By | 2016-06-18T22:15:23+00:00 25-05-2016|Manewry|Możliwość komentowania Ćwiczenia Stara Dąbrowa – relacja filmowa została wyłączona